Tipy na výlety

Stezka korunami stromů

Pohled přes koruny stromů z výšky 40 metrů. Šumavská příroda, stříbrná plocha lipenské přehrady vrcholky vzdálených Alp. To je jedinečný zážitek, který slibuje každý den procházka Stezkami korunami stromů.
Pozvolným stoupáním po bezpečné dřevěné lávce můžete pozorovat klesající špičky smrků i jedlí kolem vás. Před vámi se bude pomalu otevírat jedinečné panorama. Při mnoha zastávkách se můžete poučit, zahrát si didaktickou hru s dětmi nebo si vyzkoušet projít stezku na balančních a zajímavě řešených prvcích. Po celé délce je stezka přizpůsobena bezbariérově. Je vhodná i pro rodiny s kočárky nebo pro návštěvníky s handicapem. Velikou atrakcí je největší suchá skluzavka v ČR. Stezka korunami stromů je jedinečný zážitek, který při cestě k Lipnu nesmíte vynechat. Ke stezce se můžete vypravit delší pěší procházkou, stezkabusem nebo můžete využít pohodlí lanovky. Na zpáteční cestu vyzkoušejte sjezd na terénních koloběžkách. Přilehlé okolí navíc nabízí i adrenalinový zážitek lanového parku, bobovou dráhu a dětské hřiště.
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Město Český Krumlov

V náručí řeky Vltavy v průběhu staletí vyrostla jedinečná perla. Projděte se místy, kde na vás dýchat naše historie z každého domu. Jedno z nejzachovalejších měst s dokonalými celky gotických a renesančních staveb, měšťanských domů, kostelů a nezapomenutelná scenérie zámku – to je Český Krumlov.
Město právem vedené na seznamu světového dědictví UNESCO zaujme každého návštěvníka. Do města můžete dorazit lodí po Vltavě, na kole, pěšky nebo autem. Vždy vás zasáhne bohatost výzdoby a neuvěřitelná atmosféra. Český Krumlov hostí pravidelně mnoho hudebních, filmových i divadelních festivalů a může se pochlubit světovým unikátem v podobě otáčivého hlediště v zahradách zámku.
K návštěvě vás pozve i nejedna galerie, Egon Schiele Art centrum, Muzeum voskových figurín, Muzeum útrpného práva, Okresní vlastivědné muzeum, Dům české fotografie Pohádkový svět loutek, Pivovar Egenberg nebo Grafitový důl.
O vaše pohodlí se postará mnoho vynikajících kaváren a restaurací. Český Krumlov je v hledáčku návštěvníků celého světa. Nenechte si ujít tento zážitek ani vy. Jeden den na pečlivou prohlídku města rozhodně nestačí.
Cesky Krumlov Photographer: Libor Svacek; box@fotosvacek.cz; Mobile: +420 602428001;
cesky-krumlov

Hrad a zámek Český Krumlov

Dominantou města s romantickou vyhlídkou na Vltavu a okolní šumavské lesy je jistě hrad a zámek Český Krumlov. Centrum tvoří soubor čtyřicítky budov, které si svoji současnou podobu nesou již od 16. století. Historie na vás dýchne na každém kroku. Zámku přiléhá neuvěřitelně krásná zahrada s kaskádovou barokní fontánou. Navíc v sobě ukrývá světovou raritu v podobě funkčního otáčivého hlediště. Za prohlídku jistě stojí i letohrádek Bellárie a zámecké barokní divadlo s kompletně zachovalým původním zařízením včetně scénických proměn.V době hlavní sezony je prohlídka zámku rozčleněna do třech okruhů.

I. prohlídková trasa – vás nechá nahlédnout do renesančních a barokní apartmá, ke zlatému kočáru a do maškarního sálu.
II. prohlídková trasa – vás provede interiéry zámku z 19. století.
III. prohlídková trasa – je zacílena na zámecké barokní divadlo s kompletně zachovalým původním zařízením a kostýmy.
Nejen děti zaujmou živí medvědi v prostorách I. nádvoří.

Celý areál hradu a zámku je průchozí, můžete si vychutnat scenérii a prohlédnout si všechna zákoutí i třeba vychutnat kávu.

1136b
hrad-a-zamek-cesky-krumlov-w-9936

Muzea a expozice v Českém Krumlově

Český Krumlov ve svém centru hostí nejednu zajímavou výstavu, dává prostor muzeím a galeriím. Ani nejbližší okolí nezůstává pozadu a nabízí svým hostům nejednu atraktivní příležitost seznámit se s historií nebo uměním. Mezi nejzajímavější a nejhojněji navštěvované jistě patří:

Dům české fotografie

Prostor pro prezentaci fotografické špičky českých autorů, nechybí častí hosté a zvláštní akce.

Poštovní muzeum

Vyšší Brod hostuje expozici poštovnictví a mapuje vývoj od současnosti nazpět časem až k roku 1526. Zahrnuje techniku, dostavníky, vozy, automobily, ale i uniformy, pokladny, telegrafní a dálnopisné stroje a telefonní vybavení. Nechybí ani přehled vydaných známek.

Muzeum voskových figurín

Velmi oblíbená výstava vás v Českém Krumlově přivede tváří v tvář osobnostem světových i českých dějin.

Muzeum útrpného práva

Atraktivní výstava vás zavede do historie a představí vám útrpné právo a mučicí nástroje se speciálními efekty.

Okresní vlastivědné muzeum

Jezuitský seminář hostí unikátní keramický model historického jádra Českého Krumlova v měřítku 1:200, dovolí vám zblízka nahlédnout do barokní lékárny nebo vás provede Českokrumlovskem od pravěku do konce 19. století.

309b
11983--resizecrop-c800x600
full_19d59d_f_normalFile3-2010_0829cechyjizni0619

Vyšší Brod

Gotický vyšebrodský klášter patří mezi nejstarší a nejlépe zachované gotické památky u nás. Prohlídka provede zájemce rajským dvorem a křížovou chodbou, kapitulní síň, obrazárnou a knihovnou se zhruba 70 000 svazky. Součástí expozice je i Poštovní muzeum s přehlídkou všech známek a kolků vydaných v naší zemi, ale i s technikou a vývojem poštovních služeb. Centrum města dává svým návštěvníkům odpočinout v množství útulných restaurací s rybími specialitami.
vyssi_brod_klaster
vyssi_brod_let

Rožmberk

Nejen Perchta – Bílá paní je velkým lákadlem pro návštěvníky. Hrad Rožmberk je pravou pýchou gotické architektury. Prohlídka vás zavede do nejslavnějších dob pánů z Rožmberka Viléma a Petra. Pozdější majitelé rod Buquoyů učinili z hradu své rodové sídlo a soustředili do něj unikátní sbírku umění. Bohatě zdobené interiéry jistě zaujmou nejen milovníky historie, ale i děti. Z Anglické věže se pak můžete rozhlédnout po překrásném okolí.
4348
rozmberk

Lipenské cyklotrasy

Lipenské cyklotrasy jsou ideální příležitostí jak si zlepšit fyzickou kondici, poznat krásné okolí lipenské přehrady nebo si jen pro radost oživit pobyt u vody.  Moderně vybudované trasy využívají tři lipenské přívozy ve Frymburku, Dolní Vltavici a Horní Plané. Snadno se tak dostanete na druhý břeh a svému výletu dodáte na atraktivitě. Šest hraničních přechodů v bezprostřední blízkosti umožňují navázat na delší výlet a projet si i sousední trasy rakouské. Po celém průběhu je připraveno vynikající zázemí místních hotelů a restaurací. Na pravé straně Lipna je i dostatek příležitostí si kola a další vybavení jednoduše vypůjčit. Trasy jsou vhodné i pro jízdu na bruslích.
cyklostezka-3-xl
lipno-dovolena